za otroke | Delavnice
  • 09.00 - 13.00
  • Mestni park
    /
  • Vstopnine ni.

Zeleni festival ustvarjalnosti za družine in otroke vseh starosti.

Art kamp nas na promenadi, tratah in poteh Mestnega parka Maribor, od 23. junija do 1. julija, vsak dan pogosti s kulturo, z umetnostjo, z znanostjo, s športom, z rekreacijo in zabavo.

Vse podrobnosti devetdnevnega programa najdete v e-brošuri Art kamp 2023 (.pdf).

Dogajanje v Mestnem parku v nedeljo, 25. junija:

ODER TRIGLAV
10.30, TOVARISHIA DANCE COMPANY – plesna produkcija, Center plesa Maribor 
19.00,POLETNI JAZZ KONCERT – koncert šolske produkcije, Konservatorij za glasbo in balet Maribor, oddelek za jazz

DEDIŠČINA OKOLI NAS
10.00–13.00, 16.00–20.00, Moja inicialka, Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, OE Maribor, Društvo za ZN za Slovenijo, Unesco mladinska platforma
10.00–13.00, 16.00–20.00, Raziskovalci parka,  Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, OE Maribor; Pokrajinski arhiv Maribor, Rajzefiber

STARE OBRTI
10.00–13.00, 16.00–20.00, Leseni obeski – izdelovanje obeskov, Mojca Derganc
10.00–13.00, 16.00–20.00, Našivavanje – rokodelska delavnica, Lijana Lepej
10.00–13.00, 16.00–20.00, Slovensko lončarstvo – izdelovanje glinenih posodic, Suzana Rajh
10.00–13.00, 16.00–20.00, Medeno kraljestvo – predstavitev čebelarstva, Pavla Karmel
10.00–13.00, 16.00–20.00, Kvačkamo – rokodelska delavnica, Jana Umek
16.00–20.00, Krpamo – rokodelska delavnica, Natalija Zabav

UMETNOST ZORI
10.00–13.00,16.00–20.00, Poganski kotiček – čarobne palice in čarovniški kotlički, Špela Fridau, Marcel Kosi
10.00–13.00, 16.00–20.00, Pisane vetrnice, Sabina Mlakar, profesorica likovne umetnosti
10.00–13.00, 16.00–20.00, Likovna poezija – pesem v asemblažu, Slađana Matić Trstenjak, akademska slikarka
10.00–13.00,16.00–20.00, Slikanje na slikarskih stojalih, Bela Ornik, Katarina Smolnik
16.00–20.00, Ustvarjalna delavnica – bleščeči tatuji, Šola umetnosti in galerija Atilem, Tina Alina Vever, Eva Maria Kostanjevec

BRALNA PLAŽA
10.00, Gospodična Lisična in njene prigode – lisičje pravljice iz vrbove košare, Simona Kopinšek
10.00–20.00, Bolje branje kot nerganje – samostojno branje knjig iz naših knjižnih zbirk, Zavod MARS Maribor
10.00–20.00, Našli smo svojo knjigo, našli smo svoj svet – ulična razstava, Mariborska knjižnica v sodelovanju z MKC Maribor, Art kampom in Doživljajskim igriščem
10.00–13.00, 16.00–20.00, Knjižna bolha – menjalnica knjig, Zavod MARS Maribor10.00–13.00, 16.00–20.00, Bukvarna na Bralni plaži – antikvariat dobrih starih bukev iz dobrih starih časov, Bukvarna CIPROŠ, Društvo ljubiteljev knjig CIPROŠ
10.00–13.00, 16.00–20.00, Moj pisalni stroj – samodejanka, Zavod MARS Maribor
11.00–13.00, 17.00–20.00, Lonček, kuhaj! – pot prebujanja čutov, Vojka Miklavc, Alja Krofl, Manja Jerič, Živa Stojanović, Katka Jenštrle, Rok Lesjak, Zavod MARS Maribor
17.00–19.00, Stripoteka – stripovsko predavanje in delavnica za stripovske kikle in hlače, Ciril Horjak, Večer
16.00–20.00, Postani mladi novinar z maribor24 – spoznavanje novinarskega poklica, maribor24.si v sodelovanju z ZPM

IGRA RAJA
10.00–13.00, 16.00–20.00, Igre naše in vaše mladosti – igranje na jasi, Rok Lesjak
10.00–13.00, 16.00–20.00, Igre in igrače sveta – izdelovanje iger in igrač, Violeta Jolič
10.00–13.00, 16.00–20.00, Zastave sveta – z igro do znanja, Zavod MARS Maribor
10.00–13.00, Pustolovček – igra in ustvarjanje, Dušica Popovič, Klementina Jaklovič, Maša Dvoršak, Lori Hiti
10.00–13.00, Svet svobodnega učenja v naravi Vilini – ustvarjanje in druženje, Svet svobodnega učenja v naravi Vilini, Teja Jurak, Tadeja Kocmut in Mirjana Kegl
16.00–20.00, Izdelam si zvočilo – delavnica izdelovanja zvočil in preprostih glasbil, Bruno Planinc
16.00–20.00, Bobnarska igralnica – ritmična raziskovanja, Nela Marin
16.00–20.00, Don’t worry, be scrappy! – melodična raziskovanja, Sebastijan Halič
17.00–19.00, Živa Sem – cirkuške, plesne in druge vaje za iskanje smisla, ravnotežja in zabave, Živa Stojanovič

UTRIP SRČNE SKUPNOSTI
10.00–13.00 in 16.00–20.00, Dobrodelna stojnica z izdelki iz dobrodelne kolekcije, Društvo UP-ornik
10.00–13.00 in 16.00–20.00, Spoznavanje slovenskega znakovnega jezika, enoročne abecede in ure pravljic v slovenskem znakovnem jeziku, Društvo gluhih in naglušnih Podravja, Maribor
16.00–20.00, Izdelava košaric, obeskov, papirnih izdelkov, tattoo izvedba za otroke, zapestnice, Humanitarno društvo Ni-Lu

KNEDLOVA KUHNA
10.00–13.00, 16.00–20.00, Priprava moke ter testa za kruh – delavnica mletja in mesenja, Žiga Kelih, Pizza & bread, Danilo Ivanuša, DrMr, Leon makrobiotično društvo, TriKrog z.o.o.
10.00–13.00, 16.00–20.00, Kako lep dan za tradicionalno Art kamp pico kraljico, Žiga Kelih, Pizza & bread, Danilo Ivanuša, DrMr, Leon makrobiotično društvo, TriKrog z.o.o.
10.00–13.00, 16.00–20.00, Za zdrav nasmeh – ozaveščanje o popolni ustni higieni, Flegis d.o.o.

NARAVOLJUBJE
9.00–13.00, 16.00–20.00, Naravnost naravno ustvarjanje, Zveza prijateljev mladine Maribor
9.00–13.00, 16.00–20.00, Igre in druženje v naravi ter prebujanje naših čutil, Zveza prijateljev mladine Maribor
10.00–13.00, Izdelaj svojega najljubšega lesenega junaka, Iloni – proizvodnja in prodaja sveč ter naravne kozmetike
10.00–13.00, 16.00–20.00, Vrtičkarski kotiček, Metka T. Gomboc, Tina Ternjak
10.00–13.00, 16.00–20.00, Predstavitev vsebin projekta Life Bober – Življenje z bobrom, mokrišči in podnebnimi spremembami, Lutra
10.00–13.00, 16.00–20.00, Predstavitev organizacije Društvo za zaščito živali Maribor, Društvo za zaščito živali Maribor
10.00–13.00, 16.00–20.00, Predstavitev vertikalnega vrtnarjenja z recikliranimi delavnicami, Andreja Kolarek
10.00–13.00, 16.00–20.00, Smrekomaz delavnice, Smrekomaz
16.00–20.00, Zanimivosti o živalih, rastlinah in ljudeh, Zveza prijateljev mladine Maribor
16.00–20.00, Tekstil tako in drugače, Zveza prijateljev mladine Maribor

IZZIV-IZUM
10.00–13.00, 16.00–20.00, Predstavitev organizacije Mali ustvarjalci – robotika, Tina Pikl - Mali ustvarjalci
10.00–13.00, 16.00–20.00, Aparati na turneji, ZEOS, d.o.o. (projekt Life Spodbujamo e-krožno)
16.00–20.00, Eksperimentalno ustvarjanje za zeleno prihodnost, Center eksperimentov Maribor
16.00–20.00, Bajk kuhna – kolesarska samopopravljalnica, Mariborska kolesarska mreža

GIBKI, PROŽNI, VSEGA ZMOŽNI
9.00–13.00, 16.00–20.00, Spretnostni poligon, Športni Junak
9.00–13.00, 16.00–20.00, Izposoja rekvizitov, Športni Junak
9.30–12.30, 16.00–20.00, Otroški nogometni ''BOOM'', MOPA d.o.o.
9.30–12.30, 16.00–20.00, Ulična košarka 3x3, MOPA d.o.o.
9.30–12.30, 16.00–20.00, Japonsko mečevanje, ŠD Mečevanje Slovenija

RAZVAJALNICE
10.00–12.00, Glasbene ustvarjalnice za otroke, Društvo SNOP, Eva Barbara Vilčnik, univ. dipl. glasbena pedagoginja in predsednica društva SNOP in Vesna Mlakar, specialistka pomoči z umetnostjo in članica društva SNOP
10.00–13.00, Amai – magija zvoka: Meditacije s kristalno lyro in s šamanskim bobnom, Vesna Kukić Knez - Amai – magija zvoka
10.00–13.00, Djotiš – vedska astrologija, Barbara Dukarić, MojObjeM
10.00–13.00, 16.00–20.00, Shiatsu masaža, Peter Lončarič
10.00–13.00, 16.00–20.00, AVATAR® – tehnike spreminjanja podzavesti, Mia Miše Avatar Master
10.00–13.00, 16.00–20.00, ACCES BARS® - Access Consciousness®  - Dostop do zavedanja, Barbara Klaus s.p.
16.00–20.00, Bipolarna refleksna terapija in japonski cosmo lifting, Tamara Jerot

Lokacija

Za slepe in slabovidne(CTRL+F2)
barva kontrasta
velikost besedila
označitev vsebine
povečava